Ders Programı

2017-2018 AKADEMİK YILI BAHAR YARIYILI  EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜLERİ DERS PROGRAMLARI
DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT SINIF  ÖĞRETİM ÜYESİ
ANTH 513 Anthropology of Islam Salı 13:00 – 16:00 G228 Ramazan ARAS
ARA 501 Basic Arabic I Çarşamba
Cuma
13.30 – 15.30
08.30 – 11.30
G202 Ehab Elsayed Mohammed ATTA
BIS 500 Seminer Perşembe 14:00 – 17:00 G318 Ahmet Murat ÖZEL
BIS 502 Usul Al-Fiqh Salı 09:00 – 12:00 K325 Bilal AYBAKAN
BIS 530 Kuran’ın Ana Konuları Salı 14:00 – 17:00 G318 İhsan KAHVECİ
BIS 542 Sened ve Metin Tenkidi Perşembe 17:00 – 20:00 K323 Fahrettin YILDIZ
BIS 560 Modern Kelam Metinleri Perşembe 09:00 – 12:00 K323 Ahmet SÜRURİ
CPSY 502 Statistics Pazartesi 09:00 – 12:00 K127 Mehmet KAPLAN
CPSY 504 Group Counseling Theory and Practices Salı 09:00 – 12:00 K323 Pervin NEDİM BAL
CPSY 516 Crisis Management and Trauma Psychology Çarşamba 09:00 – 12:00 K323 Sefa BULUT
CPSY 524 Existentialist Psychotherapy Approach (Logo-therapy) Perşembe 13:00 – 16:00 K323 Duygu DİNÇER
MIE 647 Orientalism Perşembe 09:00 – 11:50 Medit Nagihan HALİLOĞLU
ECON 500 Seminar Pazartesi 11:00 – 13:00 K326 Ekrem TATOĞLU – Fuat ERDAL – Nihat GÜMÜŞ
ECON 504 Microeconomic Theory Çarşamba 09:00 – 12:00 G308 Sadullah YILDIRIM
ECON 506 Macroeconomic Theory Salı 09:00 – 12:00 K126 Şerife GENÇ İLERİ
ECON 508 Econometrics Pazartesi 13:00 – 16:00 K326 Yusuf VARLI
ECON 523 Islamic Economics and Finance Perşembe 13:00 – 16:00 K126 Mohamad Lutfi HAMMOUR – O. KACHKAR
ECON 546 Economic History of Modern Turkey Salı 13:00 – 16:00 K325 Fuat ERDAL
EFIN 500 Seminar Pazartesi 11:00 – 13:00 K326 Ekrem TATOĞLU – Fuat ERDAL – Nihat GÜMÜŞ
EFIN 506 Financial Econometrics Pazartesi 13:00 – 16:00 K326 Yusuf VARLI
ENG 501 Basic English I Çarşamba
Cuma
13:30 – 15:30
08:30 – 11:30
G318 Barbara Elizabeth PEARCE
HIST 514 Three Gunpowder Empires Pazartesi 14:00 – 17:00 G318 Suraiya FAROQHI
HIST 572 From Empire to Republic: Turkish Nationalism and the Nation-State Çarşamba 10:00 – 13:00 G318 Halil BERKTAY
HUK 510 Roma Statüsü Kapsamında Uluslararası Ceza Hukuku -II- Perşembe 16:00 – 19:00 G202 Osman Hakan ÖNCEL
HUK 514 Avrupa Birliği Mevzuatı Çerçevesinde Tüketici Hukuku -II- Salı 13:00 – 16:00 G202 Ali DEMİRBAŞ
HUK 521 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Salı 16:00 – 19:00 G202 Yavuz ATAR – Mehmet Akif POROY
HUK 522 Uluslararası Düzenlemeler Çerçevesinde Sendikal Haklar ve Toplu İş Sözleşmesi Hakkı Perşembe 13:00 – 16:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU
HUK 523 Hava Hukukunun Temel İlkeleri Perşembe 10:00 – 13:00 G202 Ömer Faruk EROL
MAN 500 Seminar Pazartesi 11:00 – 13:00 K326 Ekrem TATOĞLU – Fuat ERDAL – Nihat GÜMÜŞ
MAN 502 Marketing Management Cuma 14:00 – 17:00 K126 Remzi ALTUNIŞIK
MAN 504 Accounting and Finance for Managers Salı 13:00 – 16:00 G308 Mustafa Kemal YILMAZ – Çetin Ali DÖNMEZ
MAN 506 Strategic Management Pazartesi 13:00 – 16:00 K323 Sümeyye KUŞAKCI
MAN 515 Management Information Systems (MIS) Perşembe 09:00 – 12:00 G308 Ahmet KAPLAN
MIE 528 Uluslararası İlişkiler: Perspektifler ve Teoriler Perşembe 09:00 – 12:00 G309 İbrahim Vehbi BAYSAN
MIE 592 Türkçe Akedemik Yazım II Pazartesi 09:00 – 12:00 K325 İbrahim Vehbi BAYSAN
PHIL 501 Research Methods and Publication Ethics Pazartesi 09:30 – 12:30 G309 Hanife BİLGİLİ
PHIL 532 Islamic Philosophy II Salı 14:00 – 17:00 G309 Burhan KÖROĞLU
PHIL 550 History and Basic Questions of Philosophy II: Advanced Course Pazartesi 13:30 – 16:30 K124 Şaban Teoman DURALI
PHIL 569 Husserl’s Logical Investigations Salı 09:30 – 12:30 G309 Habip TÜRKER
PHIL 576 German Idealism Perşembe 09:30 – 12:30 K126 Muhammet İkbal BAKIR
PHIL 590 Political Philosophy: Advanced Course Çarşamba 10:00 – 13:00 K326 Ali ÇAKSU
PHIL 598 Symbolic Logic Perşembe 13:30 – 16:30 G309 Hanife BİLGİLİ
POLS 503 Political Theory Salı 13:00 – 16:00 G320 Ali ASLAN
POLS 526 Islamic Political Thought Pazartesi 09:30 – 12:30 G320 Burhanettin DURAN
POLS 532 Cities and Citizenship Pazartesi 13:00 – 16:00 G320 Heba RAOUF
POLS 533 American Foreign Policy TBA TBA TBA Kılıç Buğra KANAT
POLS 570 Conflict Analysis and Resoulution Çarşamba 10:00 – 13:00 G320 Talha KÖSE
PSY 500 Seminer Salı 13:00 – 16:00 K127 Burcu UYSAL
PSY 508 Klinik Psikolojide İstatistik Salı 09:00 – 12:00 K127 Mehmet KAPLAN
PSY 512 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi II Perşembe 09:00 – 12:00 K127 Mehmet Hakan TÜRKÇAPAR
PSY 524 Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi Perşembe 13:00 – 16:00 K127 Ömer Mücahit ÖZTÜRK
PSY 540 Psikoterapi ve Kültür Çarşamba 15:30 – 18:30 K127 Senem EREN
PSY 546 Eş ve Aile Terapileri Çarşamba 09:30 – 12:30 K127 Medaim YANIK
RLST 500 Seminer Pazartesi 13:00 – 16:00 K127 Betül AVCI-Hasan KAPLAN-Ömer Faruk HARMAN
RLST 506 Yahudilik-Hıristiyanlık Pazartesi 13:00 – 16:00 K126 Ömer Faruk HARMAN
RLST 516 Din Psilojisinde Seçme Konular -İngilizce- Çarşamba 09:00 – 12:00 K126 Hasan KAPLAN
RLST 518 Manevi Bakım ve Danışmanlık Pazartesi 09:00 – 12:00 K126 Hasan KAPLAN
RLST 523 Kolonyalizm ve Post-Kolonyalizm Salı 09:00 – 12:00 G202 Mehmet ÖZAY
RLST 524 Sekülerizm ve Din Çarşamba 09:00 – 12:00 G202 Mehmet ÖZAY
RLST 525 Felsefenin Temel Sorunları ve Tarihi Salı 13:00 – 16:00 K126 Şaban Teoman DURALI
RLTS 508 Müslüman-Hıristiyan İlişkileri Pazartesi 09:00 – 12:00 G202 Betül AVCI
SOC 504 Social Theory II Perşembe 14:00 – 17:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 506 Ibn Khaldun and Contemporary Issues Pazartesi 13:00 – 16:00 K325 Recep ŞENTÜRK, Heba Raouf EZZAT
SOC 508 Religion in Modern Turkey Pazartesi 09:00 – 12:00 K323 Emin Yaşar DEMİRCİ
MIE 628 Discourse Analysis Perşembe 09:00 – 11:50 Medit Önder KÜÇÜKURAL
TLL 502 Basic Ottoman Turkish II Pazartesi 09:00 – 11:00 G318 Mehmet Şakir YILMAZ
Çarşamba 09:00 – 10:00
Perşembe 09:00 – 11:00
TS 500 MA Pro-Seminar Salı 11:00 – 12:00 G318 Faruk YASLIÇİMEN
TS 501 Research Methods and Publication Ethics Salı 09:00 – 11:00 G318 Faruk YASLIÇİMEN
TUR 501 Basic Modern Turkish I Çarşamba
Cuma
13.30 – 15.30
08.30 – 11.30
G320 Emine HOŞOĞLU DOĞAN

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI DERS PROGRAMI

DİN BİLİMLERİ

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
RLST 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Zorunlu Pazartesi 10:00 – 13:00 K125 Hasan KAPLAN
RLST 505 Kitab-ı Mukaddes Tetkikleri Seçmeli Pazartesi 14:00 – 17:00 K124 Ömer Faruk HARMAN
RLST 515 İnanç Gelişimi Kuramı Seçmeli Pazartesi 14:00 – 17:00  K125 Hasan KAPLAN
RLST 503 Dinler Bilimine Giriş Seçmeli Salı 10:00 – 13:00 K126 Betül AVCI
PHIL 593 Felsefe Tarihi -I- Seçmeli Salı 14:00 – 17:00 K325 Şaban Teoman DURALI
RLST 513 Psikoloji Ekollerinde Din Seçmeli Çarşamba 10:00 – 13:00 K325 Hasan KAPLAN
RLST 519 Din Sosyolojisi Seçmeli Çarşamba 10:00 – 13:00 K126 Emin Yaşar DEMİRCİ

FELSEFE

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
PHIL 580 Theory of Knowledge: Advanced Course Zorunlu Pazartesi 09:00 – 12:00 K103 Habip TÜRKER
PHIL 597 Formal Logic Zorunlu Pazartesi 13:00 – 16:00 K103 Hanife BİLGİLİ
PHIL 503 Continental Rationalist and British Empiricists Zorunlu Salı 09:00 – 12:00 K124 Habip TÜRKER
PHIL 510 Islamic Philosophy: Advanced Course I Zorunlu Salı 14:00 – 17:00 K324 Burhan KÖROĞLU
PHIL 549 History and Basic Questions of Philosophy Zorunlu Çarşamba 13:00 – 16:00 K125 Şaban Teoman DURALI

FİNANSAL EKONOMİ

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
EFIN 510 Capital Markets and Financial Institutions Seçmeli Pazartesi 13:00 – 16:00 K323 Çetin Ali DÖNMEZ
ECON 503 Microeconomic Analysis Zorunlu Çarşamba 09:00 – 12:00 K124 Sadullah YILDIRIM
EFIN 505 Corporate Finance Zorunlu Çarşamba 13:00 – 16:00 K126 Mustafa Kemal YILMAZ
EFIN 501 Research Methods Zorunlu Cuma 16:00 – 19:00 K325 Nihat GÜMÜŞ

İKTİSAT

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
ECON 505 Macroeconomic Analysis Zorunlu Salı 09:00 – 12:00 K125 Fuat ERDAL
ECON 503 Microeconomic Analysis Zorunlu Çarşamba 09:00 – 12:00 K124 Sadullah YILDIRIM
ECON 517 Time Series Econometrics Seçmeli Perşembe 13:00 – 16:00 K103 Yusuf VARLI
ECON 501 Research Methods Zorunlu Cuma 16:00 – 19:00 K325 Nihat GÜMÜŞ

İŞLETME

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
MAN 503 Contemporary Management Zorunlu Salı 13:00 – 16:00 K126 Ekrem TATOĞLU
ECON 503 Microeconomic Analysis Zorunlu Çarşamba 09:00 – 12:00 K124 Sadullah YILDIRIM
MAN 512 Operations Management Seçmeli Perşembe 09:00 – 12:00 K323 Ali Osman KUŞAKÇI
MAN 501 Research Methods Zorunlu Cuma 16:00 – 19:00 K325 Nihat GÜMÜŞ

KLİNİK PSİKOLOJİ

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
PSY 501 Klinik Psikolojide Araştırma Yöntemleri ve Etik Zorunlu Çarşamba 09:00 – 12:00 K104 Üzeyir OK
PSY 521 İleri Psikopatoloji Zorunlu Çarşamba 13:00 – 16:00 K124 Medaim YANIK
PSY 531 Klinik Görüşme ve Danışmanlık Becerileri Zorunlu Perşembe 09:00 – 12:00 K125 Burcu UYSAL
PSY 511 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Zorunlu Perşembe 13:00 – 16:00 K104 Mehmet Hakan TÜRKÇAPAR
PSY 525 Klinik Pozitif Psikoterapi Seçmeli Cuma 09:00 – 12:00 K124 Senem EREN
PSY 530 Anlatı Terapisi Seçmeli Cuma 09:00 – 12:00 K104 Mehmet DİNÇ

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
CPSY 501 Research Methods and Publication Ethics Zorunlu Salı 13:00 – 16:00 K124 Pervin NEDİM BAL
CPSY 517 Individual Psychological Counseling Practices Seçmeli Çarşamba 09:00 – 12:00 K125 Sefa BULUT
CPSY 529 Qualitative Research Seçmeli Çarşamba 13:00 – 16:00 K323 Mehmet KAPLAN
CPSY 509 Personality Theories Seçmeli Perşembe 09:00 – 12:00 K124 Duygu DİNÇER

SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
POLS 505 Turkish Politics Zorunlu Seçmeli Pazartesi 09:00 – 12:00 K104 Burhanettin DURAN
POLS 521 Comparative Political Thought Seçmeli Salı 13:00 – 16:00 K125 Heba RAOUF EZZAT
POLS 535 Identity, Ethnicity and Nationalism Zorunlu Seçmeli Çarşamba 10:00 – 13:00 K323 Talha KÖSE
POLS 507 Theories of International Relations Zorunlu Perşembe 14:00 – 17:00 K126 Ali ASLAN

SOSYOLOJİ

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
SOC 500 Proseminar Zorunlu Perşembe 09:00 – 10:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 501 Research Methods and Publication Ethics Zorunlu Perşembe 10:00 – 13:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 503 Social Theory I Zorunlu Salı 12:00 – 15:00 K104 Recep ŞENTÜRK – Önder KÜÇÜKURAL
HIST 508 Oral History Seçmeli Perşembe 13:00 – 16:00 K325 Ramazan ARAS
CULT 517 Genealogies of Multiculturalizm Seçmeli Perşembe 15:00 – 18:00 K323 Nagihan HALİLOĞLU

TEMEL İSLAM BİLİMLERİ

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
BIS 503 Formation of Islamic Sciences Zorunlu Salı 09:00 – 12:00 K104 Bilal AYBAKAN
BIS 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Zorunlu Salı 13:30 – 16:30 K323 Ahmet Murat ÖZEL
BIS 551 Islamic Law of Personal Status Seçmeli Perşembe 09:00 – 12:00 K104 Bilal AYBAKAN
BIS 563 Klasik Kelam Metinleri Seçmeli Perşembe 09:00 – 12:00 K126 Ahmet SÜRURİ
BIS 533 Classical Texts of Qur’anic Exegesis Seçmeli Perşembe 14:00 – 17:00 K125 İhsan KAHVECİ

TÜRKİYE ÇALIŞMALARI

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
POLS 505 Turkish Politics Zorunlu Pazartesi 09:00 – 12:00 K104 Burhanettin DURAN
HIST 571 From Far Asia to the Mediterranean Seçmeli Çarşamba 10:00 – 13:00 K103 Halil BERKTAY
HIST 562 Modernization and Reform in the Ottoman Empire Seçmeli Salı 12:00 – 15:00 MEDİT Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
HIST 536 History of a City II: Ottoman Istanbul Seçmeli Pazartesi 14:00 – 17:00 K104 Suraiya FAROGHI
HIST 508 Oral History Seçmeli Perşembe 13:00 – 16:00 K325 Ramazan ARAS
HIST 515 History of the Modern Middle East (to the 1920s) Seçmeli Perşembe 13:00 – 16:00 MEDİT Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
TLL 501 Basic Ottoman I Seçmeli Salı 09:00 – 10:00 K103 Mehmet Şakir YILMAZ
Perşembe 09:00 – 11:00
Cuma 09:00 – 11:00

ULUSLARARASI VE MUKAYESELİ HUKUK

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
HUK 513 Avrupa Birliği Mevzuatı Çerçevesinde Tüketici Hukuku -I- Seçmeli Pazartesi 17:00 – 20:00 G202 Ömer ÇINAR – Ali DEMİRBAŞ
HUK 503 Avrupa İnsan Hakları Hukuku -I- Seçmeli Salı 17:00 – 20:00 G202 Yavuz ATAR – Mehmet Akif POROY
HUK 509 Roma Statüsü Kapsamında Uluslararası Ceza Hukuku -I- Seçmeli Çarşamba 17:00 – 20:00 G202 Osman Hakan ÖNCEL
HUK 500 Seminer Zorunlu Perşembe 17:00 – 18:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU – Ali DEMİRBAŞ – M.Akif POROY
HUK 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Zorunlu Perşembe 18:00 – 21:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU